درباره ما، قوانین و مقررات و توافق نامه

مخاطب ارزشمند مجله آنلاین راز خلق

سلام
یکی از رسالت های همه ما در زندگی به اشتراک گذاشتن علم و آگاهی و تجربیات شخصی ما برای دیگران است. با این اندیشه و تفکر و ایده ماهنامه راز خلق طراحی و راه اندازی شده است، تا همه انسان های کره خاکی بتوانند در موضوعات هفت گانه ما، که ملزومات ساختن و داشتن یک زندگی زیباست، اندیشه علم و آگاهی خود را منتشر کرده، تا دیگران هم از این علم و تخصص در موراد مشابه، در حالات مشابه و یا در زمان های مشابه به بهترین شکل استفاده کنند و همه با هم کمک کنیم برای زندگی بهتر از اکنون. آری به گونه ای دیگر هم میتوان زندگی کرد، به شرط آنکه بتوان آموزش های متفاوتی نسبت به گذشته دریافت کرد، اندیشه ای جدید در ذهن پروراند و به گونه ای دیگر عمل کرد، به شرط آن که اسرار و رموز و قوانین کائنات را شناخت و از آنها به درستی در جهت خلق هر آنچه در شان خلیفه الله است استفاده کرد، تا بهترین نتیجه ها حاصل آید . همراه ما باشید، سرفصل های هفت گانه را بشناسید و در هر یک از سرفصل ها و زیر مجموعه های آن اگر تجربه ای مفید دارید، یا تخصص بالایی دارید، یا مطالعه و تحقیقی در آن موضوع انجام داده اید که گمان می برید میتواند به دیگران کمک کند، آن را برای ما ارسال نمائید . ما با افتخار مقالات شما را به نام و مشخصات و راه ارتباطی خود شما (در صورت رضایت و تمایل نویسنده) در بخش مقالات منتشر خواهیم کرد و هر ماه در هر گروه از گروه های هفت گانه نویسنده برتر مشخص و از وی دعوت خواهد شد تا مقاله های خود را در زمینه تخصصی اش در شماره اختصاصی منتشر نماید. امید است با همکاری و همراهی شما عزیزان فرهیخته دنیای بسازیم زیباتر از دنیای زیبائی که هم اکنون داریم.

برخی اصولِ کلی مجله آنلاین راز خلق

با ثبتِ نام کردن و استفاده از سرویس، شما اعلام می‌کنید که اساس‌نامه‌یِ زیر را خوانده‌اید و در چهارچوبِ آن عمل خواهید کرد، حتی اگر کاربرِ رسمیِ سرویس نباشید. شما تنها هنگاهی قادر به استفاده‌یِ کامل از سرویس می‌شوید که از تمامِ قوانین و توافقاتِ آن پیروی کنید. مجله آنلاین راز خلق این حق را برایِ خود محفوظ می‌دارد که هرآن نیاز بود، بخشهایی از این توافق‌نامه را حذف کند، تغییر دهد یا بندهایی الحاقی به آن اضافه کند. به دنبالِ آن راز خلق تغییراتِ لحاظ شده در توافق‌نامه را رویِ سرویس قرار خواهد داد. پذیرفتنِ این تغییرات لازمه‌یِ ادامه‌یِ استفاده‌یِ شما از سرویس است.
هر زمان شما بر خلافِ قوانین و قواعدِ توافق‌نامه عمل کنید، راز خلق این حق را برایِ خود محفوظ می‌دارد که بلافاصله دسترسیِ شما به سرویس را معلق کند یا به طورِ کلی به پایان برساند و اکانتِ شما را (یا بخشی از آن را) مسدود کند. راز خلق حق دارد هرکدام از این جنبه‌هایِ سرویس را تغییر دهد یا به صورتِ دائم یا موقت مسدود کند:

 • محدود کردنِ زمانِ دسترسی به سرویس
 • محدود کردنِ مقدارِ مصرف از سرویس
 • محدود یا حذف کردنِ استفاده‌یِ هر کاربری از سرویس

شما موافقت می‌کنید که هر تغییر یا حذفی در دسترسی شما به سرویس می‌تواند بدونِ اطلاعِ قبلی انجام شود. اگر مقرارتِ سرویس را زیرِ پا بگذارید، راز خلق بلافاصله اکانتِ شما را معلق یا مسدود می‌کند و شما قادر نخواهید بود به هیچ کدام از اطلاعاتِ اکانتتان دسترسی پیدا کنید. به علاوه مسئولیتِ این حذفِ اکانت و پایانِ دسترسی سرویس بر دوشِ راز خلق یا هیچ فردِ سومی نخواهد بود. شما می‌پذیرید که تنها حقِ کاربریتان در مواجهه با تغییراتی که در سیاستِ کاریِ سرویس یا رویِ آن انجام می‌شود، پایان دادن به استفاده از سرویس و لغو کردنِ اکانتتان است.

کاربرانِ عضو

سرویس به رویِ عموم باز است، اما بخش‌هایی از آن شامل امکانِ خرید نشریه اختصاصی و ارسال مقالات و مطالب تنها مختصِ کاربرانی است که به عضویتِ رسمیِ سرویس درآمده‌اند. این کاربران ملزم به رعایتِ قوانین زیر هستند:

 • ارائه‌یِ مشخصاتِ صحیح، کامل و دقیق از خودتان هنگام پر کردنِ فرمِ عضویت.
 • به روز کردنِ اطلاعاتِ عضویتتان برایِ صحیح، کامل و دقیق نگاه داشتنِ آن. در غیر این صورت راز خلق حق دارد اکانتِ شما را معلق یا حذف کند و هرگونه دسترسیِ آینده‌یِ شما به سرویس را هم نپذیرد.
 • کاربران حین انجام مراحلِ ثبتِ نام، کلمه‌یِ کاربری و رمزِ عبوری شخصی برای خود تعریف می‌کنند. حفظِ این کلمه و رمز و همچنین هرگونه فعالیتی که با استفاده از آن‌ها صورت بگیرد به عهده‌یِ کاربر است.
 • شما باید موافقت کنید که هرآن متوجه استفاده‌یِ اکانتتان توسطِ فردی دیگر شدید به رازخلق خبر دهید. برایِ جلوگیری از این شرایط توصیه می‌شود پس از هر بار استفاده از سرویس از اکانتتان خارج شوید.

تمامِ اطلاعاتِ شخصی‌ای که شما برایِ عضو شدن در اختیارِ سرویس قرار می‌دهید بر طبق سیاستِ حریمِ شخصیِ کاربران نزدِ سرویس محفوظ می‌ماند.

محدودیت‌هایِ استفاده

قواعدِ زیر شاملِ تمامِ کاربران، اعم از اعضاء و غیر اعضاء می‌شود:

 • شما به عنوان کاربر عضو سرویس، می‌توانید مقالات را در سایت مطالعه کنید و امکان پرینت یا انتقال فایل نشریه را ندارید.
 • شما تنها می‌توانید برایِ مقاصدِ قانونی از سرویس استفاده کنید. هرگونه استفاده‌یِ غیر قانونی از سرویس شاملِ نوشتن و انتقالِ پیام‌هایی که تهدید کننده، توهین‌آمیز، غیر اخلاقی و مستهجن، یا باعثِ بر هم خوردنِ نظمِ اجتماعی یا تحریک دیگران به انجام جرم و قانون شکنی و یا تجاوز به حریم خصوصیِ دیگر کاربران باشند، ممنوع است. شما نباید بدونِ اجازه‌یِ قبلی از راز خلق برایِ کالا، نشانِ تجاری یا سرویسِ دیگری تبلیغ کنید. هرگونه فعالیتی که سببِ آزار و اذیتِ دیگر کاربران و جلوگیری از استفاده‌یِ آن‌ها از سرویس شود ممنوع است.
 • تمامِ محتویاتِ رویِ سرویس شاملِ (و نه محدود به) طراحی‌ها، متن‌ها، گرافیک‌ها، عکس‌ها، ویدئوها، اطلاعات، اپلیکیشن‌ها، نرافزارها، موسیقی‌ها، صداها و بقیه‌یِ فایل‌ها داراییِ سرویس و یا پروانه‌دهندگان آن محسوب می‌شود. هیچ کدام از این محتویات بدونِ اجازه‌یِ کتبیِ سرویس اجازه‌یِ تعدیل‌ شدن، کپی شدن، پخش شدن، بازتولید شدن، بازمنتشر شدن، دانلود شدن، پست شدن، منتقل شدن و فروخته شدن را چه به صورتِ کلی، چه جزئی ندارند. شما اجازه ندارید هیچ‌کدام از محتویاتِ سرویس را رویِ هیچ وبسایتِ اینترنتی، اینترانتی (شبکه‌یِ لوکال)، اکسترانتی (شبکه‌یِ خارجی) و یا هیچِ پایگاهِ داده‌یِ دیگری آپلود یا منتشر کنید. 
 • شما حق ندارید بدونِ اجازه‌یِ مالک، صاحبِ حقِ مولف یا نشانِ تجاری مربوطه هیچ محصولی را رویِ سرویس آپلود یا پست کنید. اگر در نتیجه‌یِ چنین فعالیتی از سویِ شما حقِ مولف یا مالکی زیر پا گذاشته شود تنها شما مسئولِ آن خواهید بود. با قرار دادنِ محصولی رویِ سرویس شما به شکلِ اتوماتیک ادعا کرده‌اید که مالک یا صاحبِ امتیازِ آن به راز خلق اجازه‌یِ استفاده‌یِ ابدی، بازگشت‌ناپذیر و تام از محصولِ خودش را داده است. راز خلق حق دارد این محصول را ویرایش، کپی،پخش و منتشر کند. شما همچنین به دیگر کاربران هم این اجازه را داده‌اید که برایِ استفاده‌یِ شخصیِ خودشان به این محصول دسترسی پیدا کنند و آن را تماشا،ذخیره و بازتولید کنند. قاعده‌یِ بالا شاملِ محصولاتِ ادبی که توسطِ ناشرین برایِ فروش در اختیار سرویس قرار گرفته‌ان نمی‌شود.
 • شما حق ندارید امنیتِ سرویس را از راه‌هایِ زیر به خطر بیاندازید:
  • دسترسی به داده‌ها یا حسابِ کاربری‌ای که اجازه‌اش به شما داده نشده است.
  • سعی در تخمین زدنِ قدرتِ امنیتِ سرویس از طریقِ تلاش برایِ شکستنِ آن.
  • استفاده از deep-link, page-scrape, robot, spider و یا هر دستگاهِ خودکارِ دیگری همسان با این‌ها برایِ دسترسی، به دست آوردن، کپی و یا نظارت کردن بر بخش-هایی از سرویس که مربوط به کاربران نمی‌شوند.
  • دست زدن به هر عملی که باعثِ سنگینیِ بیش از حد و فراساختاریِ سرویس، سیستم، شبکه‌یِ راز خلق و یا هر سیستم و شبکه‌یِ مربوط به آن می‌شود.
  • تلاش برایِ جستجو و یافتنِ اطلاعاتِ شخصیِ دیگر کاربران و افشا کردنِ آن‌ها.
  • تلاش برایِ ایجادِ اختلال و مسدود کردنِ سرویس به رویِ کاربرانِ دیگر.
  • جعلِ هرگونه TCP/IP و استفاده از آن برایِ نشان دادن اطلاعاتِ نادرست در ایمیل‌ها و پست‌هایِ newsgroup ها.
  • تلاش برایِ ایجادِ اختلال در سرویس یا شبکه‌یِ راز خلق و استفاده از سرویس‌هایی که مجاز به آن نیستید.

نظارت

رازخلق حقِ این را دارد –بدونِ اینکه مجبور باشد- که بر تمامیِ محتویاتِ سرویس نظارت کند تا مطئن شود کاربران از قواعدِ استفاده به صورتِ کامل پیروی می‌کنند. راز خلق حق دارد به صلاحدیدِ خود نوشته‌هایِ کاربران که رویِ سرویس قرار می‌گیرند از انتشارِ آن جلوگیری کند. با این وجود راز خلق اجباری در حذفِ پستی که به نظرِ شما اعتراض-برانگیز بیاید ندارد.

نشانِ تجاری

راز خلق، راز خلق دات کام و دیگر مشتقاتِ این کلمات، اسمِ دامنه‌ها (domains) و لوگوها همه داراییِ موسسه‌یِ راز خلق به حساب می‌آیند. دیگر نشان‌هایِ تجاری، اسم‌ها یا لوگوهایی که رویِ سرویس از آن‌ها نام برده می‌شود هم داراییِ مالکینِ خود هستند.

محتویاتِ طرفِ سوم

مسئولیتِ راز خلق در قبالِ محتوایِ آثار هم‌سطحِ کتابخانه‌هایِ عمومی، کتابفروشی‌ها و دکه‌هایِ روزنامه است. هرگونه نظر، توصیه، بیانیه، خدمات، پیشنهادات و اطلاعاتی که به واسطه‌یِ طرفِ سومِ قرارداد رویِ سرویس قرار می‌گیرد، مسئولیتِ محتوایش به پایِ نویسنده، ناشر و پخش‌کننده‌یِ آن است نه راز خلق. راز خلق به هیچ وجه اطلاعاتِ داده شده و قضاوت‌هایِ انجام شده از سویِ پدیدآورنده‌یِ محتوا یا کاربر را تایید یا تکذیب نمی‌کند و در قبالِ آن هم مسئولیتی ندارد. این مسئولیت تنها هنگامی بر عهده‌یِ راز خلق است که سخنگویِ رسمی آن در جایگاهِ موقعیتِ حرفه‌ای اش اعلامِ نظر کند یا بیانیه‌ای منتشر کند.

آثارِ ادبی

تمامیِ آثارِ ادبی رویِ سیستمِ راز خلق متعلق به ناشرین و دارندگانِ پروانه‌یِ اثر هستند و توسطِ قانونِ حقِ مولف حفاظت می‌شوند. دانلود این آثار تنها برایِ کاربرانِ عضوِ سیستم امکان‌پذیر است و آن هم به شرط استفاده‌یِ غیرِ تجاری از اثر. هر استفاده‌یِ دیگری از این آثارِ ادبی به شدت ممنوع است. کاربرانِ عضوِ راز خلق به هیچ وجه حقِ تعدیل، انتقال، انتشار، فروش، بازتولید و آفریدنِ اثری منشعبِ از این آثار را چه یه صورت جزئی و چه کلی ندارند. کاربرانِ عضوِ راز خلق با دانلود یک اثر موافقت و پذیرشِ قواعدِ بالا را اعلام می‌کنند.

حوزه‌یِ عمومی

برخی از آثارِ ادبی‌ که رویِ سیستم ارائه می‌شوند از سویِ ناشرانشان و بر اساسِ قوانینِ خاصی که در مناطق و کشورهایِ مختلف متفاوت است در حوزه‌یِ عمومی تقسیم بندی شده‌اند و به صورتِ رایگان در اختیارِ کاربرانِ عضو قرار می‌گیرند. راز خلق مسئولیتی در اقبالِ تشخیصِ دقت و صحتِ این تقسیم بندی ندارد. این بر عهده‌یِ خودِ کاربر است که با توجه به قانونِ کشوری که در آن زندگی می‌کند تشخیص دهد اثرِ موردِ نظرش در حوزه‌یِ عمومی قرار می‌گیرد یا خیر. هر مشکلِ قانونی‌ای که به سببِ دانلود چنین اثری برایِ کاربر پیش بیاید مسئولیت‌اش تنها با اوست.

دوستدار شما مجله آنلاین راز خلق